Aby w pełni wspierać naszych wychowanków stawiamy przed sobą cele i zadania:

• tworzenie przyjaznego klimatu w przedszkolu;

• zapewnienie wsparcia dostosowanego do indywidualnych potrzeb dzieci z niepełnosprawnością;

• elastycznego podejścia do wychowania i nauczania;

• budowanie relacji z rodzicami oparte na partnerstwie i współpraca w zakresie wychowania i edukacji.

Aby sprostać tym wyzwaniom staramy się cały czas pogłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Najważniejsze jest dla nas dobro dziecka oraz to, aby czuło się ono w naszym przedszkolu bezpieczne, akceptowane przez grupę i po prostu szczęśliweJ

W skład naszego zespołu wchodzą:

• Nauczyciele Montessori;

• Pedagodzy specjalni;

• Logopeda;

• Psycholog.

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”

Anna Dymna

Edukacja włączająca ma na celu wspieranie procesu rozwoju każdego dziecka, również z niepełnosprawnością. Najważniejsze jest, aby wychowawca zwracał uwagę na wszystkie obszary rozwoju: emocjonalny, poznawczy, twórczy, społeczny, fizyczny, moralny. Jedne dzieci wymagają większego wsparcia emocjonalnego, inne większego wsparcia w nauce lub odpowiedniego dostosowania materiału. Zgodnie z tą ideą staramy się w naszym przedszkolu podążać za dzieckiem i umożliwiać mu wykonywanie codziennych zadań przedszkolnych na miarę jego możliwości.

PrzedszkoleMontessori
Ewa i Andrzej Bocheńscy